Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
BIARRITZ Women Brown Genuine Leather Equestrian Riding Boots Shoes Size 5.5 B
$68.00 $54.40
BIARRITZ Genuine Leather Equestrian Riding Tall Boots Size 5.5 B
Shoes is in very good condition
1 in stock
| Weight | 3.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.0 × 18.0 × 4.0 in |
| Accents | Zip |
| Model | BIARRITZ |
| Toe Shape | Pointed Toe |
| Department | Women |
| Style | B=Leather Boots |
| Heel Style | Flat |
| Shoe Shaft Style | Knee High |
| Heel Height | Low (1-1.9 in) |
| Theme | Equestrian |
| Type | Boot |
| Upper Material | Leather |
| Color | Brown |
| Occasion | outdoor |
| US Shoe Size | 5.5 |
| Lining Material | Leather |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Biarritz |
BIARRITZ Genuine Leather Equestrian Riding Tall Boots Size 5.5 B
Shoes is in very good condition

















Reviews
There are no reviews yet.