Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Alyce Designs Vtg Cottage Chic Dress 6 Red Sequin One Shoulder Drop Waist
$150.00 $120.00
Beautiful and elegant Dress in excellent condition
Material & Lining: Polyester
Measurements are approximate
Dress: Pit to pit: 35″ (17.5×2) – Waist: 25″ (12.5×2) – Length: 52”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 15.0 × 3.0 in |
| Chest Size | 35 in |
| Occasion | Party |
| Waist Size | 25 in |
| Decade | 1980s |
| Color | Red |
| Material | Polyester |
| Size (Women's) | 6 |
| Size Type | Regular |
| Style | One shoulder |
| Original/Reproduction | Original |
| Waist to Hem | Various |
| Look | Glam Rock |
| Shoulder to Shoulder | NA |
| Shoulder to Hem | NA |
| Brand | Alyce Designs |
Beautiful and elegant Dress in excellent condition
Material & Lining: Polyester
Measurements are approximate
Dress: Pit to pit: 35″ (17.5×2) – Waist: 25″ (12.5×2) – Length: 52”

























Reviews
There are no reviews yet.