Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Kate Spade NY Leather Crossbody Bag Purse Red Adjustable Strap Pockets Small
$48.97 $39.18
- The Kate Spade NY Leather Crossbody Bag Purse in red with an adjustable strap is a stylish and versatile accessory for women.
- This small rectangular bag features a zip closure, gold and silver hardware accents, and inner pockets for organization.
- The pebbled leather exterior in a solid red color
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Bag Width | 9 in |
| Shape | Rectangle |
| Closure | Zip |
| Handle/Strap Color | Red |
| Occasion | ["Casual", "Party/Cocktail", "Travel", "Workwear", "Crossbody"] |
| Size | Small |
| Hardware Color | ["Gold", "Silver"] |
| Bag Depth | 2.5 in |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Accessories | Detachable Strap |
| Department | Women |
| Exterior Color | Red |
| Style | Crossbody |
| Features | ["Adjustable Strap", "Cross-Body Strap", "Inner Pockets", "Pockets"] |
| Finish | Pebbled |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 6 in |
| Handle Style | Crossbody Strap |
| Lining Material | Fabric |
| Exterior Material | Leather |
| Hardware Material | Gold-Plated |
| Lining Color | Red |
| Theme | ["Classic", "Designer"] |
| Country of Origin | China |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Product Line | n/a |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | kate spade new york |
- The Kate Spade NY Leather Crossbody Bag Purse in red with an adjustable strap is a stylish and versatile accessory for women.
- This small rectangular bag features a zip closure, gold and silver hardware accents, and inner pockets for organization.
- The pebbled leather exterior in a solid red color





























Reviews
There are no reviews yet.