Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
NEW NINE WEST Women Freestone Natural Espadrille Platform Sandals 8.5 M
$49.99 $39.99
First pic is a stock picture
NINE WEST Womens ‘Freestone’ Natural Espadrille Platform Sandals8.5 M
Sizing: True to size. M=medium width -Open toe – Perforated vampĀ – Scalloped edges – Lace-up with ankle tie closure – Lightly padded insole – Espadrille platform and wedge heel – Approx. 4.5″ heel, 1.25″ platform
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 15.0 × 3.0 in |
| Department | Women |
| Heel Height | Ultra High (4 in & Higher) |
| Upper Material | Leather |
| Model | Peep toe |
| US Shoe Size | US 8.5 |
| Shoe Width | M |
| Style | Slide |
| Color | Beige |
| Theme | Nature |
| Type | Wedge |
| Item Condition | New without box |
| Brand | Nine West |
First pic is a stock picture
NINE WEST Womens ‘Freestone’ Natural Espadrille Platform Sandals8.5 M
Sizing: True to size. M=medium width -Open toe – Perforated vampĀ – Scalloped edges – Lace-up with ankle tie closure – Lightly padded insole – Espadrille platform and wedge heel – Approx. 4.5″ heel, 1.25″ platform

















Reviews
There are no reviews yet.