Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
80’s Lloyd William Side Button Down Blouse 10 Victorian Boho Secretary White Bow
$26.97 $21.58
Beautiful Blouse with:
Shoulder pads
Side Button
Pussy bow tie
Chest: 48′( 24×2) – Shoulder to cuff: 24” – Length: 25”
1 in stock
| Weight | 0.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 10.0 × 1.0 in |
| Occasion | Formal |
| Chest Size | 48 in |
| Decade | 1980s |
| Color | White |
| Material | Polyester |
| Size (Women's) | 10 |
| Size Type | Regular |
| Original/Reproduction | Original |
| Style | Shirt |
| Personalized | No |
| Features | Shoulder pads |
| Look | Victorian |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Shoulder to Hem | 25 in |
| Brand | Lloyd William |
Beautiful Blouse with:
Shoulder pads
Side Button
Pussy bow tie
Chest: 48′( 24×2) – Shoulder to cuff: 24” – Length: 25”



















Reviews
There are no reviews yet.