Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Anne Klein Striped Crepe Flare Skirt Size 8 Black White Midi Feminine Elegant
$26.97 $21.58
Sits at waist
Waist: 32″(16×2) – Length: 30”
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 11.0 × 2.0 in |
| Pattern | Striped |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail", "Wedding"] |
| Size | 8 |
| Garment Care | Machine Washable |
| Color | Black-White |
| Material | Polyester-Elastane |
| Fabric Type | Twill |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Type | Skirt |
| Department | Women |
| Waist | 32 in |
| Skirt Length | Midi |
| Style | Flare |
| Theme | City |
| Features | ["All Seasons", "Lined", "Stretch"] |
| Season | ["Fall", "Winter"] |
| Country/Region of Manufacture | Bangladesh |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Anne Klein |
Sits at waist
Waist: 32″(16×2) – Length: 30”



















Reviews
There are no reviews yet.