Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Beautiful Chain Link Stretch Midi Dress M Bodycon Long Sleeves Belted Babydoll
$48.97 $39.18
Approximate measurement without stretching the dress
Pit to pit: 35″(17.5×2)
Shoulder to cuff: 24.5”
Waist: 30”(15×2)
Length: 59”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Country of Origin | China |
| Pattern | Solid |
| Chest | 35 in |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Character | Link |
| Neckline | V-Neck |
| Closure | Pullover |
| Occasion | ["Business", "Formal", "Holy Communion", "Party/Cocktail"] |
| Size | M |
| Garment Care | Machine Washable |
| Color | light Brown |
| Material | Polyester-Spandex |
| Dress Length | Midi |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Waist | 30 in |
| Style | Bodycon |
| Theme | City |
| Features | ["Belted", "Collarless", "Stretch"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Unbranded |
Approximate measurement without stretching the dress
Pit to pit: 35″(17.5×2)
Shoulder to cuff: 24.5”
Waist: 30”(15×2)
Length: 59”























Reviews
There are no reviews yet.