Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
BuddyLove Mini Dress S Multi Ruffle Smocked Waist Floral Tiered Swing Prairie
$78.97 $63.18
Material: Polyester
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 36″ (18×2) – Waist: 26″ (13×2) – Length: 34”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Floral |
| Chest | 36 in |
| Sleeve Length | Short Sleeve |
| Neckline | Round Neck |
| Closure | Pullover |
| Occasion | ["Casual", "Party/Cocktail"] |
| Size | S |
| Color | Multicolor |
| Sleeve Type | Flutter Sleeve |
| Material | Polyester |
| Accents | Ruffle |
| Dress Length | Short |
| Vintage | No |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Theme | Flower |
| Style | ["Blouson", "Mini"] |
| Features | Smocked |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Buddylove |
Material: Polyester
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 36″ (18×2) – Waist: 26″ (13×2) – Length: 34”



















Reviews
There are no reviews yet.