Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
CHIARA FERRAGNI Made In Italy Deep Green Leather High Heels Booties Size 8
$100.00 $80.00
100% Leather Upper
100% Leather Linin g
Luxury type booties
Heel : 5 inch
Platform: 1 inch
1 in stock
| Weight | 3.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 15.0 × 4.0 in |
| Toe Shape | Closed Toe |
| Closure | Zipper |
| US Shoe Size | 8 |
| Occasion | ["Casual", "Party/Cocktail", "Wedding", "Dress", "Party"] |
| Calf Width | Medium |
| Heel Height | Ultra High (4 in & Higher) |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Bootie |
| Outsole Material | Leather |
| Features | Zipper |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Shoe Shaft Style | Ankle |
| Pattern | Solid |
| Color | Green |
| Lining Material | Leather |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Stiletto |
| Theme | ["Celebrity", "Christmas", "City", "Clubwear", "Cowgirl"] |
| Country/Region of Manufacture | Italy |
| Upper Material | Leather |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Chiara Ferragni |
100% Leather Upper
100% Leather Linin g
Luxury type booties
Heel : 5 inch
Platform: 1 inch

































Reviews
There are no reviews yet.