Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Eva Mendes Maxi Dress S Floral One shoulder Pleated Multicolor Chiffon Elegant
$28.97 $23.18
Measurements are approximate / taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 35″(17.5×2) – Waist: 28″(14×2) – Length: 53”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Floral |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Neckline | One Shoulder |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Formal", "Party/Cocktail", "Travel", "Wedding"] |
| Size | S |
| Garment Care | Machine Washable |
| Color | Multicolor |
| Material | Polyester |
| Fabric Type | Chiffon |
| Accents | ["Pleated", "Flared"] |
| Dress Length | Long |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Waist | 28 in |
| Style | Maxi |
| Theme | ["City", "Sexy"] |
| Features | Collarless |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Eva Mendes |
Measurements are approximate / taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 35″(17.5×2) – Waist: 28″(14×2) – Length: 53”





















Reviews
There are no reviews yet.