Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Jeffrey Campbell x Free people Palermo Leather Booties 8.5M Lace Up Open Toe New
$125.97 $100.78
These are one to have in your closet
It features:
Open Toe – Wine Red -Leather Upper
Leather Lining – Lace up Closure
Cushioned Insole – Lugged Sole
Heel Height: 4.5 in
Platform: 1 in
1 in stock
| Weight | 3.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 15.0 × 3.0 in |
| Toe Shape | Open Toe |
| Closure | Lace Up |
| US Shoe Size | 8.5 |
| Occasion | ["Christening", "Formal", "Party/Cocktail"] |
| Calf Width | Regular |
| Heel Height | Ultra High (4 in & Higher) |
| Accents | ["Lace", "Zipper"] |
| Vintage | No |
| AU Shoe Size | 8 |
| Department | Women |
| Style | Bootie |
| Features | ["Adjustable Strap", "Breathable"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| UK Shoe Size | 6 |
| Shoe Shaft Style | Ankle |
| Pattern | Solid |
| EU Shoe Size | 39 |
| Color | White |
| Lining Material | Leather |
| Type | Sandal |
| Customized | No |
| Heel Style | Block |
| Model | Jeffrey Campbell Palermo |
| Theme | ["Bohemian", "Countries", "Cowgirl", "Going Out"] |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | Leather |
| Item Condition | New without box |
| Brand | Jeffrey Campbell Free people |
These are one to have in your closet
It features:
Open Toe – Wine Red -Leather Upper
Leather Lining – Lace up Closure
Cushioned Insole – Lugged Sole
Heel Height: 4.5 in
Platform: 1 in





























Reviews
There are no reviews yet.