Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
KATE SPADE Leather Maroon Pink Adjustable Strap Slip On Block Heel Sandals 7.5B
$36.00 $28.80
KATE SPADE Leather Brown Pink Adjustable Strap Slip On Block Heel Sandals 7.5B
Sandal is in great condition
Show sign of use on the sole
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 10.0 × 2.0 in |
| Pattern | Solid |
| Closure | Slip On |
| US Shoe Size | 7.5B |
| EU Shoe Size | 38 |
| Color | Maroon-pink |
| Lining Material | Leather |
| Heel Height | Low (1-1.9 in) |
| Accents | Adjustable strap |
| Vintage | No |
| Type | Sandal |
| Department | Women |
| Customized | No |
| Heel Style | Block |
| Style | Slide |
| Features | Adjustable Strap |
| Shoe Width | B |
| Upper Material | Leather |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | kate spade new york |
KATE SPADE Leather Brown Pink Adjustable Strap Slip On Block Heel Sandals 7.5B
Sandal is in great condition
Show sign of use on the sole





















Reviews
There are no reviews yet.