Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Kate Spade Shimmy Glitter Satchel Crossbody Bag Medium Rose Gold
$38.97 $31.18
The Kate Spade Shimmy Glitter Satchel Crossbody Bag in Medium size is a stylish and versatile accessory.
1 in stock
| Weight | 4.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 14.0 × 4.0 in |
| Bag Width | 11 in |
| Shape | Trapezoid |
| Closure | Zip |
| Handle/Strap Color | Rose |
| Occasion | ["Travel", "Wedding", "Party/Cocktail", "Casual", "Formal", "Workwear", "Business"] |
| Size | Medium |
| Hardware Color | Silver |
| Bag Depth | 4 in |
| Accents | Glitter |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Accessories | Detachable Strap |
| Department | Women |
| Exterior Color | Rose Gold |
| Style | Crossbody |
| Features | ["Cross-Body Strap", "Lined", "Inner Pockets", "Detachable Strap", "Lightweight", "Limited Edition", "Adjustable Strap", "Zip-Around", "Pockets"] |
| Finish | Glitter |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Character | Glitter |
| Bag Height | 7.5 in |
| Handle Style | Crossbody Strap |
| Lining Material | ["Fabric", "Leather"] |
| Exterior Material | Leather |
| Lining Color | Pink |
| Model | Kate Shimmy |
| Theme | ["Designer", "Classic", "City", "Novelty", "Logo"] |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Product Line | kate spade new york Glitter |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | kate spade new york |
The Kate Spade Shimmy Glitter Satchel Crossbody Bag in Medium size is a stylish and versatile accessory.

































Reviews
There are no reviews yet.