Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
New JJ’S HOUSE White Sequin Lace Off Shoulder Lined Maxi Wedding Dress Size 14
$125.97 $100.78
Material: Polyester-Lace & Lining:Polyester
Measurements are approximate /taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Dress: Pit to pit: 39″(19.5×2) – Waist: 35″ (17.5×2) – Hips: 39″(19.5×2) – Length: 55”
1 in stock
| Weight | 3.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.0 × 13.0 × 4.0 in |
| Country of Origin | China |
| Chest | 39 in |
| Neckline | Off the Shoulder |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Formal", "Wedding"] |
| Size | 14 |
| Hips | 39 in |
| Fabric Type | Lace |
| Accents | Sequin |
| Dress Length | Long |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Waist | 35 in |
| Style | Maxi |
| Features | ["Lined", "Off Shoulder"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | Strapless |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | White |
| Sleeve Type | Off shoulder |
| Material | Polyester |
| Size Type | Regular |
| Theme | Classic |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | JJ's House |
Material: Polyester-Lace & Lining:Polyester
Measurements are approximate /taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Dress: Pit to pit: 39″(19.5×2) – Waist: 35″ (17.5×2) – Hips: 39″(19.5×2) – Length: 55”



























Reviews
There are no reviews yet.