Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
New Nicole Miller dress 8 black 3D applique Floral V neck cut out back y2k Funky
$66.97 $53.58
Nicole miller New York designer cocktail wedding guest dance formal
Semi little black dress y2k floral funky luxury elegant
Approximate measurements
Armpit to armpit:34 in(17×2)
Waist:33 in (16.5×2)
Length:35 in
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Chest | 34 in |
| Neckline | V-Neck |
| Closure | Zipper |
| Occasion | ["Holy Communion", "Party/Cocktail", "Wedding"] |
| Size | 8 |
| Fabric Type | Polyester |
| Accents | 3d aplique |
| Dress Length | Mini |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Dress |
| Features | ["Collarless", "Cut Out", "Lightweight", "Lined"] |
| Season | Summer |
| Handmade | No |
| Pattern | Floral |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Black |
| Sleeve Type | Sleeveless |
| Material | Polyester |
| Size Type | Regular |
| Theme | ["Designer", "Gothic"] |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Careinstructions | Dry Clean Only |
| Sizetype | Regular |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Nicole Miller |
Nicole miller New York designer cocktail wedding guest dance formal
Semi little black dress y2k floral funky luxury elegant
Approximate measurements
Armpit to armpit:34 in(17×2)
Waist:33 in (16.5×2)
Length:35 in



















Reviews
There are no reviews yet.