Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Peter Millar Crocodile Alligator Grain Leather Black Slip On Loafers Size 8W
$68.97 $55.18
- Featuring a unique animal print pattern and slip-on closure, these loafers are designed for both comfort and style
- Made of leather with a slip-resistant sole
- Suitable for various seasons and occasions, offering a sophisticated touch to any outfit
- Fashionable choice for those looking to make a statement with their footwear.
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Pattern | Animal Print |
| Closure | Slip On |
| US Shoe Size | 8W |
| Color | Black |
| Vintage | No |
| Type | Dress |
| Department | Men |
| Style | Loafer / Driving Shoe |
| Outsole Material | Leather |
| Features | ["Comfort", "Slip Resistant"] |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | Leather |
| Country/Region of Manufacture | Brazil |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Peter millar |
- Featuring a unique animal print pattern and slip-on closure, these loafers are designed for both comfort and style
- Made of leather with a slip-resistant sole
- Suitable for various seasons and occasions, offering a sophisticated touch to any outfit
- Fashionable choice for those looking to make a statement with their footwear.






















Reviews
There are no reviews yet.