Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Renzo Vtg Christening Baby Gown 4T White Handknitted Ruffle Long Dress Baptism
$55.97 $44.78
Material : Cotton
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 22″ (11×2) — Shoulder to cuff: 11.5” – Length: 30.5”
1 in stock
| Weight | 1.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.0 × 10.0 × 2.0 in |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Occasion | Special Occasion |
| Size | 4T |
| Color | White |
| Decade | 1980s |
| Original/Reproduction | Original |
| Material | Cotton |
| Gender | Kids Unisex |
| Country/Region of Manufacture | Italy |
| Shoulder to Hem | 23" |
| Brand | RENZO |
Material : Cotton
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 22″ (11×2) — Shoulder to cuff: 11.5” – Length: 30.5”























Reviews
There are no reviews yet.