Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Savage X Fenty Jumpsuit M Green Showgirl Hooded Half Zip Coverall Oversized
$36.97 $29.58
Brand: Savage X Fenty
Size: Medium
Color: Green
Material: Cotton blend
Pit to pit: 40” (20×2)
Waist: 39” (19.5×2)
Inseam: 32’’
Length: 60 ”
1 in stock
| Weight | 3.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 14.0 × 4.0 in |
| Chest | 50 in |
| Neckline | V-Neck |
| Closure | Zip |
| Number of Pieces | 1 Piece |
| Occasion | ["Casual", "Travel", "Workwear"] |
| Size | M |
| Fabric Type | Blended Fabric |
| Size (Women's) | XS |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Inseam | 21.5 in |
| Waist | 44 in |
| Style | Jumpsuit |
| Features | ["Comfort", "Easy Care", "Hooded", "Lightweight", "Oversized", "Pockets"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Green |
| Sleeve Type | Kimono Sleeve |
| Material | Cotton Blend |
| Fit | Relaxed |
| Size Type | Regular |
| Type | One-Piece |
| Leg Style | Tapered |
| Theme | City |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Savage Fenty |
Brand: Savage X Fenty
Size: Medium
Color: Green
Material: Cotton blend
Pit to pit: 40” (20×2)
Waist: 39” (19.5×2)
Inseam: 32’’
Length: 60 ”



























Reviews
There are no reviews yet.