Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
St John Marie Gray Collection Print Denim Jacket L Beige Black Embroidered Lace
$74.97 $59.98
Jacket is adjustable
Jacket has 4 functioning pockets ( 2 on the chest area- 2 on both bottom side)
Approximates measurements
Shoulder: 18”
Armpit: 23.5”
Waist: 24”
Length: 22.5”
Sleeves Length: 24.2”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Outer Shell Material | Cotton |
| Chest | 47 in |
| Closure | Button |
| Occasion | ["Business", "Casual", "Travel"] |
| Size | L |
| Fabric Type | Lace |
| Accents | Embroidered |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Jean Jacket |
| Features | Floral |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Floral |
| Jacket/Coat Length | Regular |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Color | Beige Black |
| Lining Material | Cotton |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Type | Jacket |
| Theme | ["Classic", "Sports"] |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | St John |
Jacket is adjustable
Jacket has 4 functioning pockets ( 2 on the chest area- 2 on both bottom side)
Approximates measurements
Shoulder: 18”
Armpit: 23.5”
Waist: 24”
Length: 22.5”
Sleeves Length: 24.2”





















Reviews
There are no reviews yet.