Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Steve Madden Sedona Leather Shoes Size 8M Purple Pointed Toes Pump Spool Heel
$28.97 $23.18
- The Steve Madden Sedona Leather Shoes in size 8M feature a stylish purple color with pointed toes, making them perfect for various occasions like parties, cocktails, christenings, or business meetings.
- The high spool heel adds a touch of elegance
- The slip-on closure and lightweight design make these pumps comfortable and easy to wear.
- Heel: 3.5 in
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 4.0 in |
| Pattern | Solid |
| Toe Shape | Pointed Toe |
| Closure | Slip On |
| US Shoe Size | 9 |
| Occasion | ["Business", "Christening", "Party/Cocktail"] |
| EU Shoe Size | 40 |
| Color | Purple |
| Heel Height | High (3-3.9 in) |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Type | Heel |
| Heel Style | Spool |
| Style | Pump |
| Theme | Colorful |
| Features | ["Lightweight", "Lined"] |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | ["Suede", "Leather"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Steve Madden |
- The Steve Madden Sedona Leather Shoes in size 8M feature a stylish purple color with pointed toes, making them perfect for various occasions like parties, cocktails, christenings, or business meetings.
- The high spool heel adds a touch of elegance
- The slip-on closure and lightweight design make these pumps comfortable and easy to wear.
- Heel: 3.5 in



































Reviews
There are no reviews yet.