Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Tiffany Design Cotton Skirt Size 2 Royal Garden Mermaid Lined Formal Long Train
$120.97 $96.78
Material: Cotton / Skirthas Lining
Measurements are approximate taken with the garment laying flat, and not stretched
Skirt: Waist: 24″(12×2) – Hips: 33″(16.5×2) – Length Front: 46.5”- Length back:58.5”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Closure | Zip |
| Occasion | Formal |
| Size | 2 |
| Fabric Type | Cotton |
| Accents | Royal garden |
| Rise | High |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Waist | 24 in |
| Skirt Length | High low |
| Style | Mermaid |
| Features | Lined |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Floral |
| Character | Mermaid |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Multicolor |
| Material | ["Cotton", "Polyester"] |
| Size Type | Regular |
| Type | Skirt |
| Theme | Elegant |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Tiffany Designs |
Material: Cotton / Skirthas Lining
Measurements are approximate taken with the garment laying flat, and not stretched
Skirt: Waist: 24″(12×2) – Hips: 33″(16.5×2) – Length Front: 46.5”- Length back:58.5”

























Reviews
There are no reviews yet.