Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Tory Burch Peninsula Stretch Dress Size L Blue Geometric Pattern Zip Up V Neck
$74.97 $59.98
Material & Lining: Cotton-Spandex-Nylon-Rayon
Dress has 2 side pockets
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 36″ ( 18×2) – Waist: 33″ (16.5×2) – Hips: 37″(18.5×2) – Length: 35”
1 in stock
| Weight | 2.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Neckline | V-Neck |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Holy Communion", "Party/Cocktail", "Wedding"] |
| Size | L |
| Hips | 37 in |
| Accents | Stretch |
| Dress Length | Knee Length |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Waist | 33 in |
| Style | ["Fit & Flare", "Mini"] |
| Features | ["Collarless", "Stretch"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Geometric |
| Sleeve Length | Short Sleeve |
| Character | Tori |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Blue |
| Sleeve Type | Sleeveless |
| Material | Cotton-Rayon-Spandex |
| Size Type | Regular |
| Theme | Classic |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Tory Burch |
Material & Lining: Cotton-Spandex-Nylon-Rayon
Dress has 2 side pockets
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 36″ ( 18×2) – Waist: 33″ (16.5×2) – Hips: 37″(18.5×2) – Length: 35”

























Reviews
There are no reviews yet.