Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
VTG Filigree LTD Sequin Laced Jersey Dress 18W Black Ruched Whimsigothic Fairy
$39.97 $31.98
Dress has shoulder pads
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat,and not stretched
Pit to pit: 42″ (21×2) – Waist: 37″ (18.5×2) – Hips: 60″(30×2)- Length: 43” – Interior Hem: 1.0″
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Size Type | Regular |
| Occasion | Cocktail |
| Color | Black |
| Decade | 1990s |
| Style | Stretch, Bodycon |
| Original/Reproduction | Original |
| Material | Nylon |
| Look | Grunge |
| Size (Women's) | 18W |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Brand | Filigree LTD |
Dress has shoulder pads
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat,and not stretched
Pit to pit: 42″ (21×2) – Waist: 37″ (18.5×2) – Hips: 60″(30×2)- Length: 43” – Interior Hem: 1.0″

























Reviews
There are no reviews yet.