Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Vtg The Collective Works of Berek 2 The Takako Sakon Knit Beaded Cardigan Size 8
$48.97 $39.18
Material: Rayon-Ramie-Cotton-Acrylic
Shoulder to shoulder: 28″(14×2) – Pit to pit: 32″(16×2)- Shoulder to cuff: 15” – Length: 19.5”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Geometric |
| Chest | 32 in |
| Knit Style | Tight-Knit |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Size | 8 |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Multicolor |
| Material | 43% Rayon 26% Ramie 21% Cotton 10% Acrylic |
| Fabric Type | Knit |
| Accents | Beaded |
| Vintage | Yes |
| Fit | Regular |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Graphic Print | No |
| Department | Women |
| Type | Sweater |
| Style | Cardigan |
| Theme | Colorful |
| Features | ["Collarless", "Pockets"] |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Season | ["Fall", "Spring", "Winter"] |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Berek |
Material: Rayon-Ramie-Cotton-Acrylic
Shoulder to shoulder: 28″(14×2) – Pit to pit: 32″(16×2)- Shoulder to cuff: 15” – Length: 19.5”























Reviews
There are no reviews yet.