Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Marciano Los Angeles Destin Skirt Size 4 Red Maxi Ruffle Y2K Msrp $138 New
$48.97 $39.18
Material & Lining: Polyester
Skirt has Lining
Measurements areapproximate taken with the garment laying flat, and not stretched
Waist: 28″(14×2) – Hips: 48″(24×2) – Length: 41”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Department | Women |
| Character | Angel |
| Pattern | Solid |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Business", "Formal", "Party/Cocktail", "Travel"] |
| Size | 4 |
| Garment Care | Machine Washable |
| Color | Red |
| Fabric Type | Chiffon |
| Accents | Ruffle |
| Rise | Mid |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Type | Skirt |
| Waist | 28 in |
| Skirt Length | Long |
| Style | Maxi |
| Features | ["Lightweight", "Lined"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Handmade | No |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Marciano |
Material & Lining: Polyester
Skirt has Lining
Measurements areapproximate taken with the garment laying flat, and not stretched
Waist: 28″(14×2) – Hips: 48″(24×2) – Length: 41”





















Reviews
There are no reviews yet.