Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Adidas Ivy Park Drip 2.2 Stretchy Knit Mini Skirt 3X Sporty Black Athletic Logo
$29.97 $23.98
Measurements are approximate / taken with the garment laying flat, and not stretched
Waist: 42” (21×2)
Hips: 52″ (26×2)
Length: 18”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Solid |
| Character | Ivy |
| Closure | Pull On |
| Occasion | ["Activewear", "Travel"] |
| Garment Care | Machine Washable |
| Size | 3X |
| Waist Size | 42 in |
| Color | Black |
| Fabric Type | Knit |
| Fit | Athletic |
| Personalize | No |
| Size Type | Plus |
| Type | Skirt |
| Department | Women |
| Skirt Length | Short |
| Style | Mini |
| Theme | ["Athleisure", "Beach", "Biker"] |
| Features | ["Easy Care", "Elastic Waist", "Stretch"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Performance/Activity | ["Baseball", "Basketball", "Bodybuilding", "CrossFit", "Cross Training", "Dance", "Walking"] |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Adidas x Ivy Park |
Measurements are approximate / taken with the garment laying flat, and not stretched
Waist: 42” (21×2)
Hips: 52″ (26×2)
Length: 18”

























Reviews
There are no reviews yet.