Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
J Crew Kate Women Leather Black White Tan Trim Size 6 Loafer Pumps Block Heels
$75.97 $60.78
New J Crew Pumps
Leather Upper and Lining
1.5 heels
Walkable Block Heel
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| UK Shoe Size | 3.5 |
| Pattern | Colorbock |
| Toe Shape | Almond Toe |
| Closure | Slip On |
| US Shoe Size | 6 |
| Occasion | ["Business", "Casual", "Travel", "Workwear"] |
| EU Shoe Size | 36 |
| Color | Black-White -Tan |
| Lining Material | Leather |
| Heel Height | Low (1-1.9 in) |
| Vintage | No |
| Type | Heel |
| Department | Women |
| Heel Style | Block |
| Model | J.Crew Kate |
| Outsole Material | Synthetic |
| Style | Pump |
| Features | Comfort |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | Leather |
| Insole Material | Leather |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Item Condition | New without box |
| Brand | J.CREW |
New J Crew Pumps
Leather Upper and Lining
1.5 heels
Walkable Block Heel























Reviews
There are no reviews yet.