Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Nine West Stack Heels Blue Denim Slide Sandals Size 8 Cushioned Footbed New
$29.97 $23.98
The Nine West Stack Heels in Blue Denim are stylish slide sandals featuring
- A high block heel and comfortable cushioned footbed.
- Open toe, and solid blue color,
- Perfect for various occasions like travel, casual outings, or business events.
- Heels : 3 in
- platform: 1.5 in
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Pattern | Solid |
| Toe Shape | Open Toe |
| Closure | Slip On |
| US Shoe Size | 8 |
| Occasion | ["Business", "Casual", "Travel"] |
| EU Shoe Size | 39 |
| Color | Blue |
| Heel Height | High (3-3.9 in) |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Block |
| Theme | Preppy |
| Style | Mule |
| Features | Comfort |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | ["Leather", "Denim"] |
| Item Condition | New without box |
| Brand | Nine West |
The Nine West Stack Heels in Blue Denim are stylish slide sandals featuring
- A high block heel and comfortable cushioned footbed.
- Open toe, and solid blue color,
- Perfect for various occasions like travel, casual outings, or business events.
- Heels : 3 in
- platform: 1.5 in























Reviews
There are no reviews yet.