Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Marc Fisher Zalaly Animal Print Cow Fur Leather Pumps Shoe Block Heels 9.5 M
$38.00 $30.40
Step into the wild side with these Marc Fisher animal print block heels in size 9.5M!
Unleash your inner fashion beast with a quirky twist on a classic style.
Make a statement with every step. Roar with confidence!
Heels: 3 in
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Toe Shape | POINTED |
| Closure | Slip On |
| US Shoe Size | 9.5M |
| Heel Height | High (3-3.9 in) |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Outsole Material | Leather |
| Style | Pump |
| Features | LEOPARD ANIMAL PRINT |
| Season | ["Fall", "Winter"] |
| Pattern | Animal Print |
| Character | ZALALY |
| Lining Material | Fur |
| Color | Multicolor |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Block |
| Model | ZALALY |
| Theme | LEOPARD PRINT |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | ["Leather", "REAL COW FUR"] |
| Insole Material | Leather |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Marc Fisher |
Step into the wild side with these Marc Fisher animal print block heels in size 9.5M!
Unleash your inner fashion beast with a quirky twist on a classic style.
Make a statement with every step. Roar with confidence!
Heels: 3 in

















Reviews
There are no reviews yet.