Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Adidas T-Shirt Dress S Red Sporty Stretchy Fitting Shift Crew Neck Tiered Hem
$45.97 $36.78
Measurements are approximate / taken with the garment laying flat, and not stretched
Shoulder to shoulder: 34″(17×2) – Pit to pit: 39″(19.5×2) – Waist: 48″(24×2) – Length: 35”
1 in stock
| Weight | 0.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 1.0 in |
| Size Type | Regular |
| Chest | 39 in |
| Size | S |
| Color | Red |
| Material | Polyester |
| Gender | Women |
| Country/Region of Manufacture | Indonesia |
| Item Condition | Pre-owned |
| Brand | adidas |
Measurements are approximate / taken with the garment laying flat, and not stretched
Shoulder to shoulder: 34″(17×2) – Pit to pit: 39″(19.5×2) – Waist: 48″(24×2) – Length: 35”



















Reviews
There are no reviews yet.