Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Adrianna Papell Bodice Jumpsuit Size 14 Black Sleeveless Sequin Lace Mesh Crepe
$49.97 $39.98
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat,and not stretched
Pit to pit: 41″(20.5×2) – Top to waist: 14” – Waist: 34″(17×2)– Rise: 14.5” -Inseam: 33″ – Length: 45’’ – Leg Opening: 12.5″ -Interior Hem: 1.0″
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Chest | 41 in |
| Neckline | Round Neck |
| Closure | Zip |
| Number of Pieces | 1 Piece |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail"] |
| Size | 14 |
| Fabric Type | Crepe |
| Size (Women's) | 14 |
| Accents | ["Beaded", "Lace", "Zipper"] |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Inseam | 33 in |
| Waist | 34 in |
| Style | Jumpsuit |
| Features | ["Easy Care", "Wide Leg"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Black |
| Material | 100% Polyester |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Type | One-Piece |
| Leg Style | Wide-Leg |
| Theme | City |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Adrianna Papell |
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat,and not stretched
Pit to pit: 41″(20.5×2) – Top to waist: 14” – Waist: 34″(17×2)– Rise: 14.5” -Inseam: 33″ – Length: 45’’ – Leg Opening: 12.5″ -Interior Hem: 1.0″





















Reviews
There are no reviews yet.