Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Aldo Stretch Fabric Platform Peep Toe Heels Booties Size 8.5 Black Full Back Zip
$28.97 $23.18
Brand: Aldo
- Color: Black
- Category: Women Women’s Shoes Heels
- Us Shoe Size: 8.5
- Type: Heel
- Style: Platform
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Toe Shape | Peep Toe |
| Closure | Zip |
| US Shoe Size | 8.5 |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail"] |
| Platform Height | 0.5 in |
| Heel Height | Ultra High (4 in & Higher) |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Style | Platform |
| Outsole Material | Synthetic |
| Features | Stretch |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| UK Shoe Size | 6 |
| Pattern | Solid |
| Heel to Toe Drop | 4.5 in |
| EU Shoe Size | 39 |
| Color | Black |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Stiletto |
| Theme | ["Clubwear", "Going Out"] |
| Upper Material | Synthetic |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Aldo |
Brand: Aldo
- Color: Black
- Category: Women Women’s Shoes Heels
- Us Shoe Size: 8.5
- Type: Heel
- Style: Platform

























Reviews
There are no reviews yet.