Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Anthropologie Moulinette Soeurs Polyester Rayon Dress Size 6 Navy White Beaded
$36.97 $29.58
Approx. measurements
Armpit to armpit: 34’’ (17×2)
Waist: 30’’(15×2)
Hips: 39”(19.5×2)
Length: 33.5
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Neckline | Round Neck |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Business", "Holy Communion", "Party/Cocktail"] |
| Size | 6 |
| Hips | 39 in |
| Fabric Type | Twill |
| Accents | ["Beaded", "Zipper"] |
| Dress Length | Knee Length |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Waist | 30 in |
| Style | ["A-Line", "Flare Dress"] |
| Features | Lined |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Geometric |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Navy-White |
| Material | Polyester-Rayon |
| Size Type | Regular |
| Theme | Elegant |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Moulinette Soeurs |
Approx. measurements
Armpit to armpit: 34’’ (17×2)
Waist: 30’’(15×2)
Hips: 39”(19.5×2)
Length: 33.5























Reviews
There are no reviews yet.