Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Armani Collezioni Women Silk Sleeveless Tank Top Blouse Size 10 Black Side Zip
$42.97 $34.38
Beautiful tank top by Armani Collezioni Made in Italy
Approximates measurements
Chest: 36” (18×2)
Length: 18.5”
1 in stock
| Weight | 0.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 1.0 in |
| Chest | 36 in |
| Neckline | Scoop Neck |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Casual", "Formal", "Party/Cocktail"] |
| Size | 8 |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Inseam | Not Available |
| Style | Tank Top |
| Features | ["All Seasons", "Lightweight"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Black |
| Material | Silk |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Type | Tank Top |
| Theme | Designer |
| Country/Region of Manufacture | Italy |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Armani Collezioni |
Beautiful tank top by Armani Collezioni Made in Italy
Approximates measurements
Chest: 36” (18×2)
Length: 18.5”



















Reviews
There are no reviews yet.