Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
BASS Women Black Waterproof Winter Leather Suede Boot size 7 M
$22.00 $17.60
Beautiful winter boot- very warm- in excellent condition
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.0 × 16.0 × 3.0 in |
| Toe Shape | Round Toe |
| Character | Boots |
| US Shoe Size | US 7 |
| Lining Material | Leather |
| Color | Black |
| Heel Height | Flat (Under 1 in) |
| Type | Boot |
| Department | Women |
| Water Resistance Level | Waterproof |
| Outsole Material | Leather |
| Style | Winter Boots |
| Features | Waterproof |
| Shoe Width | M |
| Insole Material | Leather |
| Upper Material | Suede-leather |
| Season | Winter |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Bass |
Beautiful winter boot- very warm- in excellent condition



















Reviews
There are no reviews yet.