Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Cyrus Women Turtleneck Sweater Size M Red CuT Out Sleeves High Low Knit New
$36.97 $29.58
Material: Rayon Nylon
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 38″(19×2)- Shoulder to cuff: 27.5” – Length: 24.5”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Solid |
| Chest | 32 in |
| Knit Style | Tight-Knit |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Neckline | Turtleneck |
| Occasion | ["Business", "Casual"] |
| Size | M |
| Garment Care | Hand Wash Only |
| Color | Red |
| Material | Rayon-Nylon |
| Fabric Type | Knit |
| Accents | Cut Out |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Type | Sweater |
| Department | Women |
| Style | Pullover |
| Theme | Winter |
| Features | Lightweight |
| Season | ["Fall", "Spring", "Winter"] |
| Country of Origin | China |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Cyrus |
Material: Rayon Nylon
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 38″(19×2)- Shoulder to cuff: 27.5” – Length: 24.5”



















Reviews
There are no reviews yet.