Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Design Options by PHILIP & JANE GORDON Red Beaded 3/4 Sleeves Top Size M
$32.00 $25.60
Material: Ramie-Rayon-Spandex
Measurements areapproximate
Shoulder toshoulder: 30″(15×2) – Pit to pit: 39″(19.5×2) – Shoulder to cuff:19.5” – Length: 24.5”
1 in stock
| Weight | 0.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Country of Origin | China |
| Chest | 39 in |
| Neckline | Sweetheart |
| Closure | Pullover |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail"] |
| Size | M |
| Fabric Type | Knit |
| Accents | Beaded |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Basic |
| Features | ["Stretch", "Stretch-Beaded"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | 3/4 Sleeve |
| Character | Jane |
| Garment Care | Hand Wash Only |
| Color | Red |
| Material | ["Cotton", "Ramie"] |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Type | Top |
| Theme | Designer |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Design Options |
Material: Ramie-Rayon-Spandex
Measurements areapproximate
Shoulder toshoulder: 30″(15×2) – Pit to pit: 39″(19.5×2) – Shoulder to cuff:19.5” – Length: 24.5”

















Reviews
There are no reviews yet.