Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
EILEEN FISHER Women Brown Knit Viscose Nylon Maxi Skirt Size XS
$34.97 $27.98
Material: Viscose-Nylon
Measurementsare approximate
Skirt: Waist: 26″(13×2)- Hips: 36″(18×2) – Length: 36”
Out of stock
| Weight | 1.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 15.0 × 3.0 in |
| Country of Origin | China |
| Pattern | Solid |
| Closure | Pull On |
| Occasion | ["Business", "Casual"] |
| Size | XS |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Hips | 36 in |
| Color | Brown |
| Material | Viscose-Nylon |
| Fabric Type | Knit |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Type | Skirt |
| Department | Women |
| Waist | 26 in |
| Skirt Length | Knee Length |
| Style | Skirt |
| Features | Stretch |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Eilleen fisher |
Material: Viscose-Nylon
Measurementsare approximate
Skirt: Waist: 26″(13×2)- Hips: 36″(18×2) – Length: 36”





















Reviews
There are no reviews yet.