Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Elements Of Vakko Women Soft Leather Pant Size 8 Black Straight Leg 28×31
$26.97 $21.58
ELEMENTS Of VAKKO Women Black Soft Leather Pant Size 8
Pants in good condition
Measurements are approximate / taken with the garment laying flat, and notstretched.
Pant: Waist: 28″ (14×2) – Inseam:31″ – Length: 41’’
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Solid |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Business", "Casual"] |
| Size | 8 |
| Waist Size | 28 in |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Black |
| Material | Leather |
| Front Type | Flat Front |
| Fabric Type | Leather |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Type | Pants |
| Leg Style | Straight |
| Inseam | 31 in |
| Style | Wide legs |
| Features | Zip |
| Season | ["Spring", "Winter", "Fall"] |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | ELEMENTS Of VAKKO |
ELEMENTS Of VAKKO Women Black Soft Leather Pant Size 8
Pants in good condition
Measurements are approximate / taken with the garment laying flat, and notstretched.
Pant: Waist: 28″ (14×2) – Inseam:31″ – Length: 41’’

















Reviews
There are no reviews yet.