Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Asos Design Leather Look Jumpsuit Size 8 Caramel Faux leather Belted New
$47.97 $38.38
Material: Faux Leather/ Jumpsuit has 2 pockets
Measurements are approximate taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Pit to pit:39″(19.5×2) – Waist: 29″(14.5×2) –Rise: 14” -Inseam: 14.5″ – waist to hem: 27” – Leg Opening: 14″
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Neckline | V Neck |
| Closure | Button |
| Occasion | ["Business", "Casual", "Party/Cocktail"] |
| Number of Pieces | 1 Piece |
| Size | 8 |
| Fabric Type | Faux Leather |
| Accents | Belt |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Inseam | 14.5 in |
| Style | Jumpsuit |
| Features | Belted |
| Season | ["Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Pantstyle | Cropped |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Solid |
| Material | ["Faux Leather", "Polyester"] |
| Set Includes | Belt |
| Fit | Cropped |
| Size Type | Regular |
| Type | Jumpsuit |
| Leg Style | Wide-Leg |
| Theme | City |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Sizetype | Regular |
| Item Condition | New without tags |
| Brand | ASOS |
Material: Faux Leather/ Jumpsuit has 2 pockets
Measurements are approximate taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Pit to pit:39″(19.5×2) – Waist: 29″(14.5×2) –Rise: 14” -Inseam: 14.5″ – waist to hem: 27” – Leg Opening: 14″



























Reviews
There are no reviews yet.