Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Eliza J Dylan’s Tight Knit Dress Size M Lilac Scalloped Fit Flare Sweetheart
$38.97 $31.18
Measurements are approximate
Pit to pit: 32″(16×2) – Waist: 28″(14×2) -Length: 35.5”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Country of Origin | China |
| Closure | Zip |
| Neckline | Sweetheart |
| Occasion | Party/Cocktail |
| Size | M |
| Hips | 36 in |
| Fabric Type | Knit |
| Accents | Scalloped |
| Dress Length | Knee Length |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Fit & Flare |
| Features | Zip |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Purple |
| Sleeve Type | Sleeveless |
| Material | Rayon -Spandex |
| Size Type | Regular |
| Theme | City |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Eliza J |
Measurements are approximate
Pit to pit: 32″(16×2) – Waist: 28″(14×2) -Length: 35.5”





















Reviews
There are no reviews yet.