Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
ELOQUII Black Polyester Spandex Cold Shoulder High Low Collarless Dress SZ 14
$55.00 $44.00
Beautiful and elegantDress New With Tags
Material: Spandex-Polyester- Lining: Spandex-Polyester
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Dress: Pit to pit: 39″(19.5×2) – Waist: 35″ (17.5×2) – Length front: 34” – Length back: 48.5”
1 in stock
| Weight | 3.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Country of Origin | China |
| Pattern | Solid |
| Chest | 39 in |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Neckline | Collarless |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Formal", "Holy Communion", "Party/Cocktail", "Wedding"] |
| Size | 14 |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Black |
| Sleeve Type | Off shoulder |
| Material | Polyester-Spandex |
| Accents | Shoulder |
| Dress Length | high low |
| Vintage | Yes |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Waist | 35 in |
| Style | Fit & Flare |
| Features | ["Lined", "Stretch", "Shoulder"] |
| Season | ["Fall", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Eloquii |
Beautiful and elegantDress New With Tags
Material: Spandex-Polyester- Lining: Spandex-Polyester
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Dress: Pit to pit: 39″(19.5×2) – Waist: 35″ (17.5×2) – Length front: 34” – Length back: 48.5”























Reviews
There are no reviews yet.