Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Express Sequin Cotton Stretch Dress Size M Silver Cold Shoulder Aztec Lined
$38.97 $31.18
Measurements are approximate
Pit to pit: 35″(17.5×2) – Waist: 30″ (15×2) – Shoulder to cuff: 24″- Hips: 36″(19×2) – Length: 36.5”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Sequin |
| Sleeve Length | Long Sleeves |
| Closure | Zip |
| Neckline | Collarless |
| Occasion | Party/Cocktail |
| Size | M |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Hips | 36 in |
| Color | Silver |
| Sleeve Type | Cold Shoulder Sleeve |
| Material | Sequin |
| Accents | Sequin |
| Dress Length | Knee Length |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Theme | ["Aztec", "Metal"] |
| Style | Bodycon |
| Features | ["Stretch", "Zip"] |
| Season | ["Fall", "Summer"] |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Express |
Measurements are approximate
Pit to pit: 35″(17.5×2) – Waist: 30″ (15×2) – Shoulder to cuff: 24″- Hips: 36″(19×2) – Length: 36.5”























Reviews
There are no reviews yet.