Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Express Top S Off White Embroidered Open Lace Cap Sleeves V Neck Tie Romantic
$39.97 $31.98
Beautiful Romantic express
Approximates measurements
Shoulder to shoulder :30” (15×2)
Pit to pit: 32″ (16×2)
Length: 18.5”
1 in stock
| Weight | 0.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.0 × 10.0 × 1.0 in |
| Pattern | Solid |
| Chest | 32 in |
| Sleeve Length | Short Sleeve |
| Neckline | V-Neck |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail", "Wedding"] |
| Size | S |
| Garment Care | Machine Washable |
| Color | Ivory |
| Sleeve Type | Cap Sleeve |
| Material | Polyester |
| Fabric Type | Mesh |
| Accents | Embroidered |
| Vintage | No |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Type | Blouse |
| Style | Blouse |
| Theme | ["Countries", "Fairy", "Love"] |
| Features | ["Collarless", "Crochet", "Full Zip"] |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Express |
Beautiful Romantic express
Approximates measurements
Shoulder to shoulder :30” (15×2)
Pit to pit: 32″ (16×2)
Length: 18.5”



















Reviews
There are no reviews yet.