Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Express Women Sweater Size S Magenta Chunky Cable knit V Neck Warm Y2K Soft
$25.97 $20.78
Material: Rayon-Nylon
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Shoulder to shoulder: 28″(14×2) – Pit to pit: 30″(15×2)- Shoulder to cuff: 26.5” – Length: 19”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Character | Magenta |
| Pattern | Solid |
| Chest | 32 in |
| Knit Style | Chunky-Knit |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Neckline | V-Neck |
| Occasion | ["Business", "Casual"] |
| Size | S |
| Garment Care | Machine Washable |
| Color | Magenta |
| Material | Rayon-Nylon |
| Fabric Type | Knit |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Type | Sweater |
| Department | Women |
| Style | Pullover |
| Features | Lightweight |
| Season | ["Fall", "Spring", "Winter"] |
| Country of Origin | Vietnam |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Express |
Material: Rayon-Nylon
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Shoulder to shoulder: 28″(14×2) – Pit to pit: 30″(15×2)- Shoulder to cuff: 26.5” – Length: 19”



















Reviews
There are no reviews yet.