Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Fashion Nova Scuba Material Ruffle One shoulder Mini Dress Size M White Stunning
$29.97 $23.98
Thedress offers an amazing look – the fit is perfect and hugs all the right placeswithout feeling too tight
Materialis soft, stretchy and comfortable
Thisdress is a must have for anyone looking for a chic and flattering look
Material: Polyester
Measurements areapproximate /taken with thegarment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 36-37’’-Waist: 28-29’’ – Hips: 39-40’’ – Length: 20.5”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Solid |
| Chest | 36-37 in |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Neckline | Round Neck |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Formal", "Holy Communion", "Party/Cocktail", "Wedding"] |
| Size | M |
| Color | White |
| Material | Polyester |
| Accents | Ruffle |
| Dress Length | Short |
| Vintage | No |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Style | Mini |
| Features | ["Collarless", "Slimming", "Stretch"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Country of Origin | China |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Fashion Nova |
Thedress offers an amazing look – the fit is perfect and hugs all the right placeswithout feeling too tight
Materialis soft, stretchy and comfortable
Thisdress is a must have for anyone looking for a chic and flattering look
Material: Polyester
Measurements areapproximate /taken with thegarment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 36-37’’-Waist: 28-29’’ – Hips: 39-40’’ – Length: 20.5”





















Reviews
There are no reviews yet.