Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Gabrielle Union For NY Company Knit Skirt XL Rose Gold Sparkle High Split New
$64.97 $51.98
Material: Rayon-Nylon-Metallic-Polyester
Measurements are approximate/ taken with the garment laying flat,and not stretched
Skirt: Waist: 37″(18.5×2)- Hips: 40″(20×2) – Length: 31.5”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Rise | High |
| Pattern | Solid |
| Closure | Pull On |
| Occasion | ["Party/Cocktail", "Wedding"] |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Size | XL |
| Hips | 40 in |
| Color | Rose Gold |
| Material | ["Knit", "Rayon-Nylon-Polyester-Metallic"] |
| Fabric Type | Knit |
| Accents | Sparkle |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Type | Skirt |
| Skirt Length | Below the knee |
| Style | Straight & Pencil |
| Theme | City |
| Features | ["Elastic Waist", "Stretch"] |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Season | ["Fall", "Spring", "Winter"] |
| Handmade | No |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Gabrielle Union For New York Company |
Material: Rayon-Nylon-Metallic-Polyester
Measurements are approximate/ taken with the garment laying flat,and not stretched
Skirt: Waist: 37″(18.5×2)- Hips: 40″(20×2) – Length: 31.5”





















Reviews
There are no reviews yet.