Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Gabrielle Union NY& Co Women Wide Leg Pants Size XL Green Floral Slacks Stretch
$26.97 $21.58
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat,and not stretched
Waist: 36″(19×2) –Rise: 14.5” -Inseam: 33″ – Length: 45.5’’ – Leg Opening: 15″ -Interior Hem: 1″
Pants has some elastic on the waist
Has a slit on the side of the pants
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Floral |
| Closure | Pull On |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail", "Travel"] |
| Size | XL |
| Waist Size | 29 in |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Green |
| Front Type | Flat Front |
| Vintage | No |
| Rise | 11.5 In |
| Personalize | No |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Type | Pants |
| Leg Style | Wide-Leg |
| Inseam | 34 in |
| Style | Dress Pants |
| Features | Stretch |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Gabrielle Union |
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat,and not stretched
Waist: 36″(19×2) –Rise: 14.5” -Inseam: 33″ – Length: 45.5’’ – Leg Opening: 15″ -Interior Hem: 1″
Pants has some elastic on the waist
Has a slit on the side of the pants























Reviews
There are no reviews yet.