Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Gianni Bini Evening Gown Size 9 Navy Blue Beaded Embroidered Low V Neck Cut Slit
$78.97 $63.18
Very beautiful dress evening gown MSRP $299
Floor Length
Long Slit
Chest: 33″(16.5×2) -Waist: 28” (14×2) -Length: 66”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Chest | 33 in |
| Closure | Zip |
| Neckline | V-Neck |
| Occasion | ["Formal", "Holy Communion", "Party/Cocktail", "Wedding"] |
| Size | 9 |
| Fabric Type | Chiffon |
| Accents | ["Beaded", "Embroidered"] |
| Dress Length | Long |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Waist | 28 in |
| Style | ["Ball Gown", "Maxi"] |
| Features | Lined |
| Season | ["Fall", "Spring", "Winter"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Character | None |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Navy Blue |
| Material | viscose + polyester |
| Size Type | Regular |
| Theme | Wedding |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Gianni Bini |
Very beautiful dress evening gown MSRP $299
Floor Length
Long Slit
Chest: 33″(16.5×2) -Waist: 28” (14×2) -Length: 66”























Reviews
There are no reviews yet.