Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Jessica McClintock Vintage Prom Dress 8 Black White Embroidered Princess Y2K
$78.97 $63.18
Beautiful dress in great condition
Material: Polyester / Lining: Acetate
Approx. measurements
Armpit to armpit: 32’’(15.5×2)
Waist: 30” (15×2)
Length: 53”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 15.0 × 4.0 in |
| Occasion | Prom |
| Chest Size | 32 in |
| Waist Size | 30 in |
| Decade | 1990s |
| Color | Black-White |
| Material | Polyester |
| Size (Women's) | 8 |
| Size Type | Regular |
| Style | Ball Gown |
| Original/Reproduction | Original |
| Look | Eveningwear |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Brand | Jessica McClintock |
Beautiful dress in great condition
Material: Polyester / Lining: Acetate
Approx. measurements
Armpit to armpit: 32’’(15.5×2)
Waist: 30” (15×2)
Length: 53”





















Reviews
There are no reviews yet.